+420605861015
Relax Dobruška
  • Countrybály
  • oslavy
  • svatby
  • podnikové večírky
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

O nás

Skupina RELAX původně z Opočna pod Orl. horami byla založena v roce 1994-95. Zakladatelem byl Milan Debelka st. (kytara) a Martina v té době Kosařová (zpěv). V této country-folkové kapele se vystřídalo mnoho muzikantů jako např. Ludmila Debelková (zpěv), Milan Debelka ml. (housle), Marcel Čížek (5ti str. banjo), Martin Poláček (5ti str. banjo), Karel Klug (kytara), Zdeněk Filip (kontrabas). Zdenda Filip měl na hraní málo času a proto ho vystřídal ve hře na kontrabas Milan Halásek. Martina Poláčka, který se oženil do HK, zastoupil na 5ti str. banjo Richard Halásek.
V listopadu roku 1996 z důvodu úrazu nemohl dále hrát Milan Debelka st. A za krátko odešel i kytarista Karel Klug, který měl jinou představu o hudbě. A tak jsme zůstali ve čtyřech. Nastal tedy problém sehnat nového kytaristu. Pár jsme jich vyzkoušeli a nejvíce nám téhdy vyhovoval Pavel Chmelař.
Mezi tím si Milan Debelka ml. vzal Martinu Kosařovou a za nedlouho se přestěhovali do Dobrušky. A od této chvíle se RELAX jmenuje RELAX Dobruška. Svůj repertoár jsme rozšířili i na bluegrass a pop music (zkrátka vše co máme rádi ). V prosinci roku 1999 jsme nahráli naše první CD a to v obýváku zvukaře pana Pavla Urbánka.
Plynul čas a museli jsme se rozloučit i s Pavlem Chmelařem, který měl spoustu dalších koníčků a proto se nemohl hraní věnovat naplno. Takže zase ve čtyřech.  A zase nastal ten problém najít dobrého kytaristu. A to se povedlo. Jednoho krásného letního dne jsme jeli hrát na dětský tábor. Tam dělal vedoucího jednoho oddílu Martin Šolín (mimochodem taktéž z Dobrušky) a hrál dost dobře na kytaru. Na naší nabídku kývl a tak jme měli zase kytaristu.

Ale vyhráno ještě nebylo. Asi po roce Martin odletěl na původně osm měsíců do Austrálie, jenomže z těch osmi měsíců bylo nakonec devět let. V této dlouhé době s námi hráli další kytaristé: první - zpívající, Karel Brázdil a druhý na vyhrávky Zdeněk Šimůnek. Tato spolupráce nebyla dost efektivní, proto Martina na tuto dobu zastoupil Robert Förster, který hraje dobře i rytmiku. S Robertem jsme nahráli naše první i druhé DVD. Robert s námi hraje hlavně rytmiku do dnes

V roce 2015 se tedy vrátil Martin Šolín z Austrálie, a tak jsme konečně v plné sestavě - 6 lidí. Od roku 2016 v naší kapele hostuje na příčnou flétnu Martina Debelková mladší.

Tímto jsme se tedy oficiálně stali 6-7mi člennou country-folk-bluegrass kapelou.

Copyright © 2017 Relax Dobruška
počítadlo.abz.cz
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky